Porady

gadżety nad wodę

Gadżety, które trzeba zabrać nad wodę.

Wakacje, lato, podróże bardzo często związane są z wodą. Wypoczynek na plaży, nad brzegiem jeziora, rzeki czy choćby basenu to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Piękna pogoda, świeże powietrze, promienie słoneczne, możliwość wejścia do wody i schłodzenia się podczas kąpieli to kwintesencja lata. Jak jednak należy przygotować się do wyjścia nad wodę, aby było jeszcze lepiej – przyjemniej, bezpieczniej i fajniej. Oto nasze propozycje, każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Leżymy

Ręczniki są passe, nikt już na nich nie leży – dziś trzeba wyposażyć się w specjalne koce, które składając się z kilku warstw zapewniają komfort i pomogą wchłaniać wodę. Jeśli podczas przebywania na plaży zamarzy się Wam nieco cienia można skorzystać z gadżetu, który kształtem przypomina parasol i namiot równocześnie, nie ma jednak rączki i można pod nim usiąść lub chronić głowę podczas drzemki. Parawany plażowe – co prawda obecnie cieszą się złą sławą, jeśli jednak na plaży wieje, a my nie lubimy zjadać piasku i wyciągać go z włosów warto odgrodzić się od irytujących drobinek gustownym parawanem w modne wzory.

Elektronika

To ważne, aby cały czas mieć kontakt z siecią. Do tego przyda się powerbank, który naładuje sprzęt podczas wielogodzinnych pobytów nad wodą. W kwestii elektroniki warto również napisać słów kilka o bezpieczeństwie – zwykle sprzęt, którym się otaczamy jest sporo wart. Podczas kąpieli w morzu czy jeziorze warto zadbać o bezpieczeństwo zostawionych przy kocu przedmiotów. Polecamy silikonową tubę, którą można zakopać w piasku i ukryć przed złodziejami, jak również przed zasypaniem drobinkami piasku, który przecież nie służy smartphonom.

Jedzenie

W kwestii jedzenia sprawa jest prosta, minęła era zapakowanych w folię drożdżówek, które zjadamy na szybko odganiając się od os. Dziś na plaży zadaje się szyku rozkładając piknikowy kosz, a także jak największą przenośną lodówkę, z której wyciąga się schłodzone napoje i potrawy. Taki posiłek z pewnością będzie smakował lepiej niż wspomniana, klejąca się do palców słodka bułka.

Dzieci

Jeżeli na plażę zabieramy dzieci ilość niezbędnych gadżetów lawinowo rośnie. Należy zabrać ze sobą zabawki – wiaderka, łopatki, foremki, niezbędne wszak podczas budowania zamków i robienia babek. Do tego, środki na komary, chusty lub czapki na głowę oraz preparaty do smarowania z wysokim filtrem UV. Starsze dzieci powinny również nosić okulary przeciwsłoneczne.

Przyjemność

Pobyt nad wodą to wspaniała przyjemność, da się jednak zwiększyć dzięki najmodniejszym gadżetom. Wprost niezbędne wydają się materace do pływania o fantazyjnych kształtach – flamingi, plastry ananasa, kawałki arbuza lub ogromne dmuchane fotele, których stabilność jest jednak mocno dyskusyjna. Nie rzecz jednak w tym, aby na nich pływać, ale żeby z nich spadać. Wszystkie te szaleństwa warto dokumentować zabierając ze sobą kijek do selfie –ułatwi zrobienie mega fotek. Jeśli ten sposób spędzania wolnego czasu nie jest dla Was proponujemy czytnik ebooków – dobra książka nie ma sobie równych i ma dla niektórych większą wartość niż pływający flaming.

Have your say